Şirketimiz 09.10.2015 yılında Sakarya Büyük Şehir Belediye Toptancı Sebze ve Meyve Hal’inde faaliyet gösteren 18 Komisyoncu/Tüccar esnafı tarafından kurulmuş bir Anonim Şirkettir. Sakarya Hal A.Ş Sakarya Büyük Şehir Yeni Hal Projesi ihalesine girmiş ve kazanarak 22.08.2016 tarihinde sözleşme imzalayarak projenin inşasına başlamıştır.

Amaçlarımız;

Kuruluş amacı öncelikle Şirketimizin Güçlü ortaklık yapısı ve bağlantıları ile öncelikle sektörel   olmak üzere tüm alanlarda yeni yatırımlar için çalışmalarına devam etmektir. Yeni projeler üreterek, ülkemize modern, çağdaş, istihdam sağlayan yatırımlar yapmak ve ortaklarına da geleceğe daha güvenle bakabilecekleri  bir alt yapı oluşturmaktır.

Hedeflerimiz;

Organik  tarım, çevreye veya insan sağlığına olumsuz etkiler yapan kimyasal gübre, ilaçlama, hormon uygulamaları gibi verim artırıcı yöntemlerin kullanılmadığı üretim biçimini kullanarak üretim ve pazarlama yapmak.

İyi tarım, tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler” olarak tanımlanmaktadır. Sektörde iyi tarım uygulamasıyla var olmak.

Üretim sonrası hasat ve depolamada hijyenik koşulların sağlanması ve ürüne herhangi bir bulaşmanın önlenmesi amacı ile soğuk hava depoları yapmak/kiralamak  ve soğuk zincir taşıma filoları ile ürünlerin üreticiden tüketiciye her açıdan sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak lojistik ağına sahip olmak.

Şirket bünyesinde AR-GE departmanı oluşturarak tohum- üretim-saklama teknolojileri ve laboratuar gibi veri tabanı oluşturacak yatırımlar yapmak.

Paketleme ve ambalaj tesisleri kurmak ve tüm ulusal ve yerel market zincirlerine ürün pazarlaması yapmak.

Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiğimiz yap-işlet devret yöntemi uygulanarak yapılan Hal Kompleksi inşa tecrübemizi ve bilgi birikimimizi ülkemizdeki diğer şehirlerde uygulamak.

Her türlü tarımsal ürünün ithalat ve ihracatını yapmak.

Tüm İnşaat-taahhüt işlerinde aktif olarak var olmak.